GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pollux

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Uludağ
Merhaba herkese. Bu yıl üniversite tercihlerinde bulunacağım.
Uludağ Üniversitesi Veterinerliği'ne puanım yetmekte. Bu alana ilgim de var fakat ailem veterinerliğin kirli bir iş olduğunu ve mühendislik dalına yönelmemi istiyorlar.

Bir veterinerin bir günü nasıl geçiyor acaba okuyup mezun olduktan sonra tüm çalışma saatlerinde hayvanlarla iç içe mi yaşıyorlar sürekli inek doğutturmaya mı gidiyorlar ya da sürekli salgın hastalıklarla mı uğraşıyorlar? Bu konuda beni bilgilendirebilir misiiniz acaba? Ve masa başı yönetici tarzı veteriner hekimlik yapanlarda var mı acaba? Et ve balık kurumuna devlet alımı varmış kpss'de onlar o kurumda ne yapıyor? Islak çalışmalarına katılanlar varmış onlar ne iş yapıyor? Bu alanlara geçiş yapmak kolay mı? Yani mezun olduktan sonra beni nasıl bir hayat bekler bunu merak ediyorum. Yoksa mühendislik mi yazayım? Fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden çok sağolun.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=4b07f1e2a63cccc89fad73b1d5bda953&topic=5778.0

Çevrimdışı Pollux

• Üye
  • *
  • Üniversite: Uludağ

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
serbest heklimlik büyükbaş yaparsan gecen gündüzün yok her daim ahırdasın ama kanatlı veya pette kısmen daha rahat devlete atanırsan masa başı hekimlik dışında arşivcilik yaparsın. Karşılığını alamadığımız zor bir meslek sevmıyorsa asla seçme ;)
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Genc Adam

• Acemi Üye
  • *
  • Sınıf: 3. Sınıf
  • Üniversite: Diğer
Hayvan sevgisi muhakkak olmalı.yoksa bu meslek yapılamaz.klinik açıp serbest çalışan veteriner hekimler(büyükbaş)  ahıra girerler köy köy gezerler.ama veteriner hekimlik bundan ibaret değil.kanatlı sektörü var örneğin tavuk çiftliği.gıda sektörü var.akademisyenlik var.et süt kurumu var.pet klinik var.devlette masa başı çalışma var.yine devlette tigem var.tigem in çalışma şartları da biraz ağır diye biliyorum.alan çok geniş.hangisini istersen ona yönelirsin.ama temelde hepsinde hayvan sevgisi gerekiyor.çünkü veteriner fakültesi.hayvanları nasıl tedavi edildiğini yeri gelince senin de bir şeyler yapman gerektiğini göreceksin...

Çevrimdışı DoKToR_MR

• Üye
  • *
  • Sınıf: 5. Sınıf
  • Üniversite: Dicle
veteriner hekimlik geniş bir dünya ama sen doğaya karşı antipatin varsa bulaşma. üstelik senin hayatın; anne babayı bir yerden sonra müdahale etmekten uzak tut. Şöyleki bugün köpek balıklarının dişlerinin genetik yapısından diş üretmeye çalışmakla , başka tarafatan dünya sağlık örgütlerinin tek tip hekimlik ile hastanelere veteriner hekim yerleştirmeye kadar uzanabilen bir meslek. ama bizim şartları hesaplarsan seni işsizde bırakabilen bir meslek . seviyorsan buyur gel , okumasıda yapmasıda zorlu bir meslek diyebilirim