GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı

vet.hek · 71 · 68139

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 3
aöf sitesine tc kimlik no. ile giriş yaptığınızda sırasıyla
aöf-->Laborant ve vet. sğlk-->ders ismi seçerseniz bütünleme,vize ve final sorularına ulaşabilirsiniz
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=9762619ce57211534dcf212ccf96e27a&topic=993.45
kaplumbağa başını çıkarıp önünü görmeden ilerlemez..kaplumbağayı küçümseme...

Çevrimdışı sunrise2212

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
merhaba
bölüm hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda bitirince veteriner sağlık teknikeri ünvanı alabiliyormuşuz ve bu ünvanla hayvan sağlık kabinleri açabiliyormuşuz.bu konunun doğruluğu ile ilgili bilgisi olan var mı ? bir de aöf yi bitirince de veteriner sağlık teknikeri ünvanını elde edebiliyor muyuz?

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhaba
bölüm hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda bitirince veteriner sağlık teknikeri ünvanı alabiliyormuşuz ve bu ünvanla hayvan sağlık kabinleri açabiliyormuşuz.bu konunun doğruluğu ile ilgili bilgisi olan var mı ? bir de aöf yi bitirince de veteriner sağlık teknikeri ünvanını elde edebiliyor muyuz?

bu konularda şahsen benım net bır bılgım yok hayvan sağlık kabinleri açabılıyorsanız çok güzel....
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
merhaba

böyle birşey olduğunu hiç sanmıyorum..

bu bölümü bitirenlere veteriner sağlık teknikeri ünvanı veriliyor.

Çevrimdışı 3bru

• Üye
  • *
bende açıkögrtm laborant ve veteriner saglık okuyrm ve aaçıkögretm bürosndan ögrendgme göre geçiş yokmuş :s siz ne diosnz ya bi cvp verrmisinz LÜTFENN

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
bende açıkögrtm laborant ve veteriner saglık okuyrm ve aaçıkögretm bürosndan ögrendgme göre geçiş yokmuş :s siz ne diosnz ya bi cvp verrmisinz LÜTFENN

bir sürü dikey geçiş çeşidi var;)

AÖF büroları 2 yıllık okuyup, 3. ve 4. sınıfları da AÖF okuyacak olanların geçişiyle ilgileniyor.bu bölümün AÖF'den 3. ve 4. sınıfdan devamı yok,onun için geçiş yok dediyse doğrudur..

senin merak ettiğin 2 yıllık AÖF okuyup da örgün veterinerliğe geçmek isteyenlerin geçişiyle ÖSYM ilgileniyor.

sormak istediğin başka birşey varsa sorabilirsin..

Çevrimdışı tatarkız

• Üye
  • *
laborant veteriner sağlık okuyorum. normalde eşitağırlıkçıyım. yapabilirim sandım ama bu derslerde gerçekten çok zorlanıyorum ve şuan tamammen ümitsizliğe kapıldım.hayvanları çok seviyorum ve isteyerek kayıt yaptığım bir bölüm bu. ama dersleri aşamıyorum. nasıl çalışmalıyım önerisi olan varsa lütfen yardımcı olsun. sınavlara 5 ay var ve onca kitap için bu zaman çok az. nasıl değerlendireceğim bilmiyorum :'( :'( :'(

Çevrimdışı ecenginar

• Üye
  • *
Ben 1. sınıfım. Kitapları Aralığın 2. haftası dağıtacaklarmış. TC kimlik nosu ile E-öğrenmeye de giremiyorum, bir arkadaşım işletmede okuyor onun TCsi ile girip ders çalışmaya çalışıyorum. Büro da derdime derman olamadı “istersen yardımcı kitap al biz naapalım” gibi saçma bir cevap verdiler. Diğer bölümlerin çoktan kitap alıp çalışmaya başlamaları çifte standart değil mi sizce? Sonuçta herkes aynı gün sınava girecek. Dersler de zor zaten. Hep estek köstek bu ne biçim iş ya? :S

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
dediklerinizde bir yanlışlık var gibi.....

bölümünüzün kitapları çoktan dağıtılmaya başlandı, hatta 24 kasım günü de 2.,3. sınıfların kayıt yenilemeleri başladı;)

Çevrimdışı ecenginar

• Üye
  • *
Yo bir yanlışlık yok. Aralığın ikinci haftası verilecekmiş, dün tekrar sordum. İstanbul ümraniye bürosuna sorun isterseniz. Emin olmasam yazmazdım herhalde.

Çevrimdışı Katze

• Üye
  • *
merhaba bende laborant ve veteriner sağlık 1.sınıftayım ayni şekilde dersler gözümü korkutuyo özellikle hayvan fizyolojisi ve genetik :'(

Çevrimdışı lotus

• Üye
  • *
Bu programın 72 saat uygulaması varmış. Hangi dersleri uygulamalı olarak görüyoruz, bilgi verebilecek olan var mı?

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
Bu programın 72 saat uygulaması varmış. Hangi dersleri uygulamalı olarak görüyoruz, bilgi verebilecek olan var mı?

sadece temel bilgi tek. ve ingilizce;)

Çevrimdışı lotus

• Üye
  • *
İyi de mikrobiyoloji çalışırken, kazaren kuduz mikrobunu köyün ineklerine bulaştırıp kitle kıyımına sebep olursam?
Laboratuvar görmeden laborant, hayvan görmeden veteriner … Oh ne parlak zeka.
Arkadaşlar, ben bu işi kendi imkanlarımla öğrenmeye karar verdim.
Suni tohumlama işin en kolay kısmı. Anlaşılan ancak ilk yöntemlerle uygulama yapma imkanımız olacak.

Bilgisi olanlardan ricam, bana genetik ve mikrobiyoloji konularında kendimi geliştirmem için hangi kitap ve malzemeleri (mikroskop tipi vs) almam gerektiğini söylemeleri.

Özellikle bahsettiğim bu 2 dersi öğrenmek için… Neler almam lazım, nasıl çalışmam lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
suni tohumlama kursları,ultrason makinaları kullanımı kursları var fakat sadece veterinerlik öğrencileri başvurabiliyor.

ayrıca şu kavramı iyice anlamanız gerekiyor bu aöf bölümünü bitirenler LABORANT yada VETERİNER olmuyorlar.diplomada ünvanları VETERİNER SAĞLIK TEKNİKERLİĞİ...