GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamilkurt

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Merhabalar, forumunuza internette rastladım,biraz inceledim, oldukça güzel; yapanların ellerine sağlık.

Benim sorunum şöyle :
yaşları 3 ve 3,5 olan iki erkek kedim var. Büyüğü 6 aylıkken küçüğünü aldık, 1-2 haftalıktı.
Uyum sorununu 2-3 günde aştık, birbirlerine ısındılar. 3 yıldır da problemsiz yaşıyorlardı, ta ki geçen haftaya kadar.
Şimdi her gün kavga ediyorlar, garip sesler çıkararak birden bire kapışıyorlar, kan çıkacak kadar olmuyor ama tüyler havada uçuşuyor.
Başta kavgalarına müdahale etmek istemedik ama, sık sık tekrarlanmaya başlayınca; kavga ettiklerinde ayırmaya
çalışıyoruz, bir bakıyoruz ağızlarında bir tutam tüy, birbirlerini yoluyorlar.
Çözüm olarak ayrı odalara koyuyoruz geçici olarak, öfkeleri geçmiyor; çıkar çıkmaz tekrar başlıyorlar.
Küçük olan biraz kıskanç, bu sebeple her zaman ikisine de eşit davranmaya çalıştık. Severken, karınlarını doyururken.
Onlarda çok iyiydiler birbirlerine karşı, sarmaş dolaş uyurlardı.
(büyük olan ön patilerinden birini küçüğün üstüne atar ona sarılır öyle uyurlardı.)

Neden kavga ediyorlar sebebini anlayamadık?
Bunun önüne geçmek için ne yapmalıyız?

Teşekkürler,
iyi forumlar.

Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=b43e744bba7adfd2092bc8d7da3cabfd&topic=5833.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhabalar
2 kardeş gibi olmuşlar bunun ana sebebini zaten sizde söylediniz büyüdükçe kıskançlıklar artmış aslında yapılacak birşey yok bu doğasında var lider kavgasında da olabilir bence çözüm olarak hiç ilgilenmeyin ayırmaya da çalışmayın ayrı odalara koymak yerine tek bir odaya koyun yani çocuk psikolojisinden örnekler alıp uygulayabilirsiniz zaman onların ilacı :)
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı kamilkurt

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Çok teşekkür ederim yanıtınız için.

Onları öyle görünce içim cız ediyor aslında, birbirlerine zarar vermesinler diye uğraşıyorum.
Dediğiniz yöntemi uygulayayım, sonucunu buraya da yazarım.

Selamlar.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merakla bekliyorum başka ne yaparız diye araştırmak isterseniz dediğim gibi çocuk psikolojisinden örnek alabilirsiniz.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com