GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl

Osmaniye'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, çiftçi eğitim programları uygulamasının başlatıldığı bildirildi.

İl Müdürü İbrahim Sağlam, yazılı açıklamasında, kış aylarında tarımsal faaliyetlerin az olduğunu, bu nedenle çiftçilere yönelik eğitim programlarına önem verildiğini belirtti.

Sağlam, 37 köyde yapılacak eğitim programlarına Akyar Köyü'nden başlanıldığını ifade ederek, çitçilere projeler, desteklemeler ve yetiştiricilik bilgileri ile hayvancılık konularında teknik personel tarafından bilgi verildiğini ifade etti.

Çiftçilerin, eğitim sayesinde karşılaştıkları sorunlara da cevap bulabildiğini bildiren Sağlam, şunları kaydetti:

"Eğitim çalışmalarında veteriner hekim, gıda mühendisi, bitki koruma uzmanı, eğitim ve yayım uzmanı, proje ve destekleme konu sorumlusu bulunuyor. Bu sayede çiftçilerimiz üretim döneminde karşılaştıkları sorunları ve merak ettikleri konuları ilgili personele direk olarak sorabilmekte ve gerektiğinde uygulama da yapılabilmektedir. Eğitimlerde zirai mücadele ve ilaç kalıntısının önlenmesi, toprak işleme yöntemleri, sulama, hasat ve dane kaybı, çeşit seçimi gibi konular, köyün ürün deseninde öne çıkan bitkiler üzerinden anlatılmaktadır."

Sağlam, eğitim programının 7 Mart 2013 tarihinde sona ereceğini bildirdi.
sondakika
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=fb068e88dd5ec632dcbe1d89e144018c&topic=4562.0
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com