GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Arkadaşlar muhabbet kuşum hakkında acil yardım istiyorum :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: 1. Sınıf
  • Üniversite: Diğer
Arkadaşlar muhabbet kuşum babamın ayaklarının yanında dolaşırken bacaklarının arasından geçmeye çalışmıs ve sıkışmış kanadı. Şuan bu şekilde. Veterineri aradım bişey yapamayız dedi. Sizede sormak istedim ne yapabiliriz ? Lütfen yardım edin...

http://imgur.com/QloPGPk
http://imgur.com/pnmeTh8
http://imgur.com/scMHCDh

EDİT : ARKADAŞLAR FOTOĞRAFLAR YAN ÇIKMIŞ. LÜTFEN BİLGİSAYARINIZA KAYIT EDİP DÜZENLEYEREK BAKINIZ
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=1301f83616e0c06f1a83e5e9fe6fa999&topic=5528.0
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2014, 21:47:49 Gönderen: oktayyildizz »

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 2
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Uludağ

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
İlk gün yemek falan yemiyordu. Şimdi yemek yemesinde sorun yok ama çok neşeliydi. En ufak bir şeyde korkuyor. Kafesten çıkarmadım zaten hiç. Ama hep konuşurdu o kadar bağırıyoruz sesi çıkmıyor hiç. Tepki vermiyor, huzursuz. Baya korkmuş çok belli.

EDIT : http://imgur.com/eDEWxHQ

ANLIK ÇEKTİĞİM FOTOĞRAF!!!
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2014, 09:47:35 Gönderen: oktayyildizz »

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
Yemek yemesi felan güzel kanadını yanı incinmiş olan kanadını hiç inceledinizmi herhangi bir kanama felan varmı yada kopukluk birde o kanadını arada da olsa toplayabiliyormu haraket ettiriyormu.?

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Kanadini kaldiriyor bizi gordugu zaman. Kanama falan yok inceledim. Sarki falan soyluyorum ona gelip dinliyor. Parmagimi sokuyorum kafesin icine kendisini kasittiriyor. Yalniz ben bir kez islik calardim ona o devam ettirirdi 2-3 kez calardi. Simdi cevap vermiyor. Ve kanadini acamiyor. Diger kanadini gerebiliyor bunu geremiyor.

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
Bence kuşunun kanadı incinmiş ihtimali yüksek ve korkmuş bırazda Muhabbet kuşları korkunca bıraz içlerine kapanırlarsada zaman içinde bunu atlatırlar. Kuşunu Vitaform tarzı bir ilaçla 3 gün suyuna katıp vucut direncini destekleye bilirsin ayrıca 2 veya üç gün yumurta maması yaparak kuşuna extra bir katkı sağlayabilirsin.

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Teşekkür ederim yardımlarınız için. Yumurta mamasını nasıl yapabilirim acaba ?

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
Rica ederim , Yumurta maması tek kuş için çeyrek haşlanmış yumurta sarısını ezersin beyazını rendelersin veya rondoya çekersin çeyrek havuç rendelersin  diğer olarak mısır unu , irmik , şekersiz bebe bisküvi veya galete unu  ana maddeler bu bunları katarsın üstüne nemli olacak  pilav kıvamında ne cıvık ne çok kuru hafif nemli ilkten yemiye bilir önünden 5/6 saat sonra alırsın yemez ise önünden yemi alır mamanın üzerine bir kaç yem atarsan yer birde kekik katarsın yaraları iyileştirme yönü kuvvetlidir. İsteğe bağlı olarak Pirinc unu , (azıcık fıstık , azıcık çekirdek içi , azıcık ceviz ve fındık ; rondoya çekilmiş şekilde )az ama yağ yapar çünkü bunlar ayrıca keçiboynuzu tozu haşhaş tohumu , keten tohumu , çörek otu , yeşillik olarak 15 dk kaynar suda beklemiş brokoli rodoya çekilmiş şekilde katabilirsin. Çiftse bırazcık nijer tohumuda katabilirsin haftada 3 gün ver fazla verme
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2014, 21:59:46 Gönderen: lion983 »

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. İlerleyen günlerde durumu hakkında bilgi vereceğim. İyi akşamlar diliyorum.

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Tekrardan merhabalar ,

Az önce kuşumun yaralı olan kanadının kısa olan tüylerinin uzun tüylerinden üstte olması gerekirken altta olduğunu fark ettim acaba tüylerinde bir yer değiştirme mümkün olabilir mi ? Eğer böyle birşey var ise bunu ben mi düzeltmeliyim yoksa kendisi düzeltir mi ? Sürekli yaralı olan kanadının tarafındaki tüylerle oynuyor .

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
O kendisi tiftiklerken düzenler tüylerini ilk günkü gibimi gelişme varmı

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Kanadında bir gelişme yok gibi sürekli oynatmaya çalışıyor acı çektiği için mi yoksa kendini denediği için mi oynatmaya uğraşıyor tam olarak anlayamadım . Kanatta titreme devam ediyor . Bu akşam saat 7 ye doğru azar azar konuşmaya başladı sanırım morali biraz düzeldi ama yaralı kanadının iyileşmemesinden çok korkuyorum . Gelişmelerden sizi haberdar ederim . Acaba kanadı iyileşir mi ? Kırık olduğu zaman kanadını oynatma ihtimali var mıdır yoksa sadece incinmişmidir ? Bu arada yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı lion983

• Acemi Üye
  • *
Kanadında sarkıklık duruyormu üst bölge ana Hattı  kontrol ettiğinde herhangi bir sorun ile karşılaştınmı

Çevrimdışı oktayyildizz

• Üye
  • *
Normal dururken veya uyurken yaralı olan kanadı diğerinden daha aşağıda kanadını kaldırmaya çalışıyor ancak tam olarak kaldıramıyor. Birde bana mı öyle geldi bilmiyorum ama yaralı kanat diğerine göre şişmiş gibi daha iri ve kanadının başlangıç yeri sanki içeri doğru gömülmüş yarın sabah uyandığında videosunu çekip koymayı düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 23:15:13 Gönderen: oktayyildizz »