GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

DUYURULAR!!!

Gencveteriner.com artık VetRehberi.Com İsmi altında yayın yapmaya başlamıştır. Tüm üyelerimize duyrulur.

Veteriner Hekimlere Sorun bölümü kapatıldı. Sorularınızı yeni sitemizin Soru-Cevap bölümünde sorabilirsiniz.

Anlayışınız ve Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler...


0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eXcaLibuN

 • Administrator
 • Fanatik Üye
 • *
  • İleti: 4731
  • Teşekkür: 1601
  • Cinsiyet:Bay
 • Veteriner Hekimlerin Dünyası
 • Sınıf: Mezun
 • Üniversite: Yüzüncü Yıl
İnterhas İlaç Firması

Şirketimiz: İnterhas A.Ş. 1996 yılında Trichoben Inj . adlı aşının ithalatını gerçekleştirerek veteriner ilaçları piyasasına girmiştir. Trichoben Inj.; sığır ve koyunlarda görülen ve klasik yöntemlerle kesin tedavisi mümkün olmayan Trichopytosis’e karşı profilaktik ve terapotik amaçla kullanılan ve bu hastalığın eradikasyonunu sağlayabilecek bir aşıdır.

Türkiye’de daha önce bu hastalığın kesin tedavisi için kullanılan bir ilaç mevcut değildi. Bu aşının, daha önce piyasada bulunan ve hastalığı geçici olarak tedavi eden, ilaçlardan pahalı olması nedeniyle kullanıcıların Trichoben’i benimsemesi oldukça uzun zaman almıştır. Fakat insanlara bulaştığında hızla yayılan ve zoonoz bir hastalık olan Trichopytosis’i tamamen iyileştirdiği ve hastalığa karşı koruma sağladığı anlaşıldığında Veteriner Hekimler tarafından kullanımı hızla yayılmıştır.

İnterhas A.Ş.nin kurucularından Dr. Tamercan Morkoç öğretim görevlisi olduğu yıllarda yurt dışında üretilen, Türkiye’de kullanılmayan, ancak bir çok hastalığı tamamen iyileştirebilen ve ülkemizin gerçekten ihtiyacı olan ilaçlar ve aşılar üzerinde araştırma yapmıştır. Öyle ki bu ilaç ve aşılar düzenli olarak, ülke çapında tüm ahırlarda kullanıldığında hastalığa sebep olan birçok etkenin eradikasyonu dahi sağlanabilirdi.

Ecz. Ümmügülsüm Morkoç ve Dr. Tamercan Morkoç; İnterhas A.Ş.’yi kurarken hastalıkların geçici tedavisi için değil, koruyucu hekimliği destekleyerek hastalıkların önlenmesi ilkesiyle yola çıkmışlardır .

İnterhas A.Ş. Trichoben’in ardından zamanla yeni ilaç ve aşıların ithalatına başlamıştır ve bugün Avrupa’da GMP kurallarına göre üretim yapan 3 ayrı firmanın Türkiye exclusive distribütörü olup, bu firmalara ait muhtelif 30 kalem aşı ve ilacı ithal etmektedir. Geniş bir dağıtım ağı olan İnterhas A.Ş. Türkiye’nin tüm bölgelerine, illerine ürünlerini ulaştırmaktadır.

Morkoçlar İnterhas dışında Denge Ltd., İntermed Ltd’nin de sahipleridir. Bu üç şirket  birbirlerini teknik ve finansal açıdan desteklemektedirler. Kriz döneminde her ithalatçı gibi mali açıdan zarar görmüştür. Buna rağmen işten eleman çıkarmayan ender firmalardan biridir.

İnterhas son zamanlarda kendini yenilemek amacıyla bir takım atılımlar gerçekleştirmiştir. Şirketin dış görünüşünden yönetim yapısına kadar değişikliğe gidilmiş ve ISO kalite belgesi için çalışmalara başlanmıştır. Bu bağlamda şirketin çalışma ortamı modern ve çalışmayı verimli kılacak bir yapıya kavuşturulmuştur.

İnterhas A.Ş. Pazar payı %5 tir. Ancak bu yılki hedeflerinde bu payı %8’e çıkarmak vardır. Bu sektörde yaklaşık 100 den fazla üretici ve distribütör firma olduğu düşünülürse bu pay azımsanamaz.


http://www.interhas.com/tr/interhas.asp
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=2859d89cca71b5009cbdcb6862053f0f&topic=3011.0
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com


 

Facebook Sayfamız

Profil

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

En Popüler Bölümler

Yeni Üyelerimiz

Forum İstatistikleri

 • stats Toplam Üye: 11382
 • stats Toplam İleti: 14670
 • stats Toplam Konu: 3944
 • stats Toplam Kategori: 6
 • stats Toplam Bölüm: 181
 • stats En Çok Çevrimiçi: 943