GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Sülük nasıl strelize yapabilirim..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bymozbek

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Diğer
   Merhaba...
Ben veteriner değilim...doğruyu aramak adına foruma katıldım....
Belki duymuşsunuzdur sülük tedavisini bende kronik orta kulak iltihabı var.sülük tutucam..

bazı sorunlar var.diyorlar ki 650 çeşit sülük var.doğru olanı bulman gerek...aldığım sülüğün doğru sülük olduğunu nasıl anlarım..yeşilimsi ve kan emmeiş yani zayıf ve koyu renk olmamalı dendi..birde dezenfekte olmalı satan yer sordum özel losyon içinde bekletiyoruz nedir diyorum sır dedi...
birine sordum permasol bakteri öldürücü dezenfekte eder tüm zararları çözer...

bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=2da2d2f1a1c8df71586466b55dcb06ea&topic=5325.msg10717

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhabalar
gerçekten bu konu hakkında net bir bilgim yok ama ninem yapardı simsiyah küçük sülükleri alıp vücudunun değişik yerlerine takardı :(
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı national

• Üye
  • *
Medikal(tıbbi) Sülük kullanılması gerek ve sülük sterile edilmez bir kez kullanılır zaten diğer kullanımlarda enzimleri azaldığından etkisi de az olur. çok dikkat edilmesi gereken bir konu kan ile beslendiğinden hastalık bulaştırma riski fazladı. eskiler sülüğü küle yatırıp kustururlardı ama sağlıklı değil.

Çevrimdışı bymozbek

• Üye
  • *
  • Üniversite: Diğer
   Biri dediki,ben balıkların bakterilerini öldürmek temizlemek için permasol diye bir ilaç kullanıyorum.gölden toplanmış bir sülük alırsan sende bu şekilde sülükteki bakterileri temizlemiş olup mikrop bulaştırmasını önlemiş olursun dedi...

yani kullanmadan önce nasıl temizleyebilirim demek istedim.ve bu permasol uygunmu ve nasıl kullanılır?