GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huseyin12

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
İngiliz bulldog cinsi 1 yaşında erkek köpeğim var. 9aylıkken köpek çiftliğinde görüp acıyıp almıştım şuan durumu o zamana göre çok iyi ama geldiği günden bu yana sağ arka ayağının kuyruk yakınlarında gıda alerjisinden ötürü belirgin düy dökülmesi mevcut. Başlarda veteriner arkadaşlar gıda alerjisi dedi tutup dış parazit tazeledi ne alakaysa bilemedim. Daha sonra çok fazla araştırma yaptım ve bunun mamadan kaynaklı olduğu kanısına vardım. 9 aylıkken aldığım köpeğim 4 aydır bende ve hala alerjik kısımda tam olarak tüy döngüsü oluşmamış durumda. Vetlife sindirim düzenleyici yüksek proteinli mama kullandım 2kg. Geçici olarak tüy çıkmaya başladı. Köpeğime pek zararı yok ama her gören ısırıldımı diye soruyor. Mamalardan pek verim alamıyorum ve ayaklarında minik 1 2 tane sivilcemsi yara var yaklaşık 1 aydır geçmiyor. ilk 3 ay purina friskies aktif köpek maması kullandım yüksek protein ve büyük taneli olduğu için. 1 ay sebzeli mama kullandım ve aşırı büyük pişmanlık yaşadım. 3 gündür ise Bonacibo kuzu etli ve pirinçli mama yiyoruz. Çok iştahlı çok severek yiyor. Kısacası detaylı bilgi sahibi olan veteriner hekim bulamadım. İngiliz bulldog ırk bakımı çok zor çok vakit isteyen bir ırk. Elimden geleni yapıyorum eğer 10 dk zaman ayırıp bilginizi benimle paylaşırsanız ne mutlu bana şimdiden çok teşekkürler
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=3926c15cb7952c8144a94c0ea6a8833c&topic=5846.0