GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Muhabbet Kuşumun Üstüne Bastım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serknal

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Diğer
Merhaba
Yanlışlıkla muhabbet kuşumun üstüne bastım.Kuşum ilk etapta can çekişir gibi oldu hiç yürüyemiyordu.elime aldım hızlı hızlı nefes alıyordu.Kesin öleceğini düşündüm.
Devamlı uyuyordu.Sabaha kadar bekledik kuş bi ara yem yedi sonra biraz hareketlenir gibi oldu ama çok fazla uyuyordu.Sonra uyanıp yem yemeye başladı.İki gün geçti şu an yem yiyor ve biraz hareketli fakat eskisi gibi değil hala fazla uyuyor ama zaman geçtikçe toparlanır gibi oldu.
Şu an kuşumun duymadığını düşünüyorum.Hiç bir sese tepki vermiyor ve ötmüyor.Kuş videosu açıyorum hiç tepki vermiyor.Arkasındayken (yani görmediği zaman ) elimi hızlıca şaplatıyorum gene tepki vermiyor.Normalde irkilmesi gerekir sadece gördüğü zaman uyanıyor.Uyurken şiddetli bir ses çıkarsak bile tepki vermiyor.Lütfen yardımcı olun.İnternetten araştırdım muhabbet kuşuyla fazla ilgilenmiyormuş veterinerler.Ankara da muhabbet kuşundan anlayan veteriner var mı.Veya neler  yapabilirim önerebileciğiniz bir şey var mı?
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=42c73b8ddbe6faa72b9d4a3a908e6d63&topic=5834.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhabalar
yani kuşun üstüne basmışsınız daha 2 gün olmuş ve bu kuş yem yiyebiliyor sizin şikayetiniz ise sadece duymuyor diye.... bakın üstüne bastığınız zaman kırıklar iç kanama organların herhangi birinde veya daha fazlasında tahribatlar beyin ve sinir tahribatlarından herhangi biri olmuş olabilir ve en önemlisi de ölmemiş tabi ki bu ayak basmanız sonucunda kuş da bir hasar olması normal benim kanaatim herhangi bir müdaheleye cevap vermiyecek zamanla kendisi düzelirse düzelir siz ölmediğine dua edin bastıktan sonra bile veteriner hekime göstermemişsiniz 2 gün sonra duyma problemi için çare aramanızı biraz yadırgadım kusura bakmayın. geçmiş olsun.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı serknal

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Üniversite: Diğer
Alıntı yapılan:  link=topic=5834.msg16127#msg16127 date=
merhabalar
yani kuşun üstüne basmışsınız daha 2 gün olmuş ve bu kuş yem yiyebiliyor sizin şikayetiniz ise sadece duymuyor diye.... bakın üstüne bastığınız zaman kırıklar iç kanama organların herhangi birinde veya daha fazlasında tahribatlar beyin ve sinir tahribatlarından herhangi biri olmuş olabilir ve en önemlisi de ölmemiş tabi ki bu ayak basmanız sonucunda kuş da bir hasar olması normal benim kanaatim herhangi bir müdaheleye cevap vermiyecek zamanla kendisi düzelirse düzelir siz ölmediğine dua edin bastıktan sonra bile veteriner hekime göstermemişsiniz 2 gün sonra duyma problemi için çare aramanızı biraz yadırgadım kusura bakmayın. geçmiş olsun.

Cevap yazdığınız için teşekkürler. kuşa cumartesi günü akşam üstü bastım.Veteriner kapalı olduğundan sabaha kadar bekledik kuşu.İlk etapta devamlı uyuyordu.Pazar günü kuş toparlamaya başladı.Dediğim gibi hareketleri şu an iyi.Baya canlandı oyun oynuyor.Kuşun duymadığınıda yeni fark ettik.Ve şu an ne yapabileceğim konusunda yardım istiyorum.Biraz beklesem mi.Yoksa veterinere mi göstereyim.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
Bence yapılacak pek birşey olacağını zannetmiyorum ama yine de siz bilirsiniz geçmiş olsun
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com