GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

papağanım çok hırlıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çiçek

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
merhaba benim kırmızı kuyruk jako papağanım var ama çok hırlıyor bana alısması nekadar zaman alır bir bilgi edinmebilirmiyim konusmasını çok istiyorum onu nasıl eğitebilirim?
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=505232044b38cec511a2547db7ee8ed2&topic=3058.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
sürekli onunla konuşmanız gerekiyor onlar zaten doğuştan konuşkan biraz sabretmeniz gerekiyor hırıltısı için bir veteriner klniğinden antibakteriyel alın geçmiş olsun
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı evcilhayatlar

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Evcil Hayatı Koruyun
Herkese merhaba ben Ali her zaman yaptığım gibi internette dolaşırken daha doğrusu bir konu araştırırken burayı buldum. konuyu okuyayım dedim. Hocamın yazmış olduğu son cevabı okuyunca tebessüm ettim.
Niye mi ?
Sıkı bir hayvan severim senelerdir evcil hayvan besliyorum her türlü hayvan besledim. On son olarak da papağan ve papağan türlerini besliyorum bu arada bir çok evcil hayvan sitelerinden mod , adminlik yaptım yaklaşık 5 senedir.

Bunları niye mi yazdım. Siz değerli hocalarımla bizler yani hayvan severlerle pek sık karşılaşmıyoruz bu tür forumlarda keşke birbirimizle irtibatımız olsa bu yüzden bizler çok zorluk çekiyoruz emin olun bakmanızı tavsiye ederim evcil hayvan sağlığı ve bakımı sitelerinde o kadar çok sorular var ki bizler nacizane tecrübelerimizi orada paylaşıyoruz ve artık kimin ne demek istediğini anlamaya başladık.
Bazı forumlarda biz evcilimiz çok kızgın deriz (üreme anlamında) , ancak sinirli anlamında anlaşılır
yada nasıl kızgınlaştırabiliriz deriz yanlış anlaşılırız
Üst mesajda olduğu gibi sanırım değerli kardeşim papağanının hırlama sesi çıkardığından bahsetmiş kızgın ve evcil olmayan papağanlar bu şekilde hırlama yani köpek gibi ses çıkartarak kendisine yaklaşanları uzaklaştırmaya çalışırlar (tamamen iç güdüsel hemen hemen hepsi aynısını yapar)
Değerli hocamda malesef bu tabiri boğazında bir hırlama olarak algılamış ve bir veterinerden antibiyotik almasını tavsiye etmiş.
Genç veteriner hatta tüm veteriner hocalarımızı bu tip sitelere arada bir de olsa uğramalarını onların hangi sorunlarla uğraştığını , bu sorunlarını yanlış yada doğru ne şekilde ve hangi medotlarda çözdüklerini , çözmeye çalıştıklarını izlemelerinin hatta müdahale etmelerini diliyor ve istiyorum.
Umarım değerli hocalarım yazmak istediğim konunun özünü anlamışlardır çünkü tam ifade edemediğimi düşündüm yazıyı okuyunca hepinize saygılar iyi çalışmalar.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2011, 21:00:46 Gönderen: eXcaLibuN »
Hayalim Evcil Hayvanlara "İyiki Sahibim Bu Siteye Üye " dedirtebilecek bir forum kurmak

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
yazınızın tamamını okudum siz dediğiniz konuda da haklısınız sakın yanlış anlamayın ama yetiştirici olarak sizler bir yeni mezun veteriner hekimlerden sadece hayvanların davranışlarını huylarını yani kısacası herhangi bir hayvanın fenotip özelliklerini bizlerden çok daha iyi bilebilirsiniz ama biz bir doktoruz hekimiz belki yemişim sizin doktorluğunuzu ben sizden daha iyi bılırım gıbı değişik serzenişlerde bulunuyor olabılırsınız ama bizler 5 yıl diz çürüttük 120 den fazla latince ders aldık ben şimdi burada veteriner hekimlere sorun bölümünde hayvan yetiştiren bir hayvan sahıbının kendi hayvanının huylarını bilmediğini düşünmem en son durumdur onun için ben sağlık yönüne bakarım yani bir durum değerlendirirken sadece kendi pencerinizden bakmayın önce neden bu şekilde yazdığımızı sorun veya huy olamaz mı diye beyan etseniz daha iyi olurdu neyse önemli olan yanlış anlaşılmaları düzeltmek....birde site adresi vermıyelım...kolay gelsın
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com