GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esat

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
buzagımız 2 yada 3 hafta erken dogdu dogdugunda 12 saate  yakın annesini emmedi bu süre zarfinda zorla biberonla annesinin sutunu icirtmeye calistik yutkunmadi 12 saatin sonunda 30 saniyeden az annesini emdi birakti aksam dogdugundan veteriner cagiramadik gunduz gelen veteriner hic bisey yapmadi erken dogum dedi bir enjektor verdi ve gunluk aralikla anne sutunu boyle enjektorle belli bi miktar verin cenesi gelismemis dedi ve gitti (insafsız sırf bu yuzden 40 lira aldi) ve bugün zor nefes almaya basladi ara ara öksürüyor ne yapmaliyim yardim edermisiniz yada veterinerlerden ne almaliyim....
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=61d4459a5d73d08519598b748148bafe&topic=5866.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
öncelikle insafsız 40tl için yorum yapayım veteriner hekimler ayağınıza kadar gelen taksi tutmadan kendi şahsi arabası ile gece gündüz hizmet vermeye çalışan bir meslek. Şöyle düşünün doktorun arabası yok gelmesi lazım ve taksi tuttunuz ki bunun öğnekleri olduğu yerler var sadece taksi parası 40-50 tl ödüyeceksiniz. Bir hekimin muayene ücreti sorgulama veya yorum yapma luksu kimsenin yok sadece yakıt+araba amortısmanı 20-25 tl dir. Sizden 100 tl de talep edebilir hiçbir parada almayabilirdi. bunu burada belirtmenize gerek yok sizin hekim seçme hakkınız var başkasına gidersiniz. neyse polemik olsun diye bunları yazmadım sadece kıymet bilinsin diye yazdım bende olsam o civarda talep ederdim.

şimdi burada hekim arkadaşımızın müdahele etmemesi kısmen doğru erken doğumlarda genellikle gelişim bozuklukları oluşuyor mesela sizde çenenin tam gelişmemesi gibi bu gelişim bozuklukları buzağının yaşantısına bir mani olmayacak düzeyde olursa sıkıntı yok ama bizlerinde elinden birşey gelmeyen durumlarda da yapacak birşey yok bu gibi durumlarda şahsen ben sonda yardımı ile mutlaka ağız sütünü verirdim 1,5-2 lt civarında ve daha sonrasında da emmeme devam ederse hekim arkadaşımızın yaptığı gibi devam edilmesini öngörürdüm. Bunun yanında buzağının durumuna göre serum veya vitamin mineral takviyesi de yapılırsa sonuçlar daha da başarılı oluyor. Sizin yapmanız gereken şu anlık enjektör ile sık sık sütü için geçmiş olsun.

yeni sorularınız için yeni sayfamıza bekleriz. http://www.vetrehberi.com/soru-cevap/
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 16:30:02 Gönderen: eXcaLibuN »
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Esat

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
öncelikle bu 40 lira mevzusunda haklısınız mikktar onun insiyatifine kalmış ama burosundan ev 5 dakika mazot yakmadı uzun yola gitmedi ilac takviyesi yapmadı sadece bi enjektöre ve gunluk şu kadar süt verin  demenin degeri bumu.. tamam veteriner hakli okulunu okudu bu bilginin degeri 40 lira derse saygi duyarim .... ama bence  cok fazla...
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 23:43:08 Gönderen: Esat »

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
polemik olsun diye ben anlatmadım her ay sağlık ve emeklilikten yararlanmak için bağkur ödüyoruz hasta oluyoruz doktora gidiyoruz ayağına kadar bi ton da sıra bekliyorsun o da cabası evden hastaneye yakıt dolmuş parası artık ulaşım ne ise o var muayene parası var bekleyip enfeksiyon kapma riski de var her ay da tıkır tıkır para veriyorsun inanın 10 da 1 rini almıyoruz ama bu kadar yakın mesafe bence de biraz pahalı olmuş. artık onun takdiri neyse buzağı nasıl
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com