GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anils

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 1
merhabalar arkadaşlar..

benim muhabbet kuşum hakkında acil ve ciddi bir problemim var..bir adet dişi muhabbet kuşum var ama son zamanlarda(ortalama 1 kaç aydan beri) ciddi bir şekilde kafasını arkasına çevirerek uyuduğunu,tüylerini şişirdiğini,ötemediğini ve en önemlisi galiba nefes alıp verirken tık tık gibi bir ses çıkardığını gözlemlemekteyim..piyasada ki bazı astım ve vitamin  ilaçlarını denedim ama tam anlamıyla henuz bir çözüm bulmuş değiliz..ne tür bir sorunumuz olabilir?ne yapmalıyım..çünkü son zamanlarda ciddileşti ve devamlı uykuda oluyor..napabiliriz..acilen cevap veribilirsek çok iyi olacak..

sevgiyle kalın anıl
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=647804a661b8a70215fa8ff6d06ff6eb&topic=642.msg1245

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
şahsen unı öğrencisi olarak tam olarak size yardımcı olamıyacam ama gerekli araştırma mı yapacam ...ama üyelerimiz arasında şu anda sahada çalışan veteriner hekim abılerımız ablalarımız var umarım burayı gördüklerinde cevap vereceklerdir....
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı anils

• Üye
  • *
acilen cevap yazabilirseniz çok iyi olur çünkü kuş devamlı arkasını dönerek uyuduğu için gagasını koyduğu derisi kıpkırmızı oldu..l

ütfen acilen yardım edebilir misiniz?..cok rica ediyorum arkadaşlar..iyi çalışmalar..

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
acilen cevap yazabilirseniz çok iyi olur çünkü kuş devamlı arkasını dönerek uyuduğu için gagasını koyduğu derisi kıpkırmızı oldu..l

ütfen acilen yardım edebilir misiniz?..cok rica ediyorum arkadaşlar..iyi çalışmalar..

bu konuyu şu anda araştırıyorum bilgiye ulaştığım an hemen yazacağım..ama benim bazı bilgilere dayanarak muhabbet kuşunuzun bu şekilde olmasının nedeni vitamin eksikliği olabilir....yalnız bu sadece bir tahmin dikkate almayın...bir bilgiye ulaştığım anda sizleri bilgilendirecem....
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı anils

• Üye
  • *
çok teşşkürler..sizleri çok yoruyorum..tekrardan çok teşşekür ederim excalibun..yaklaşık bir aydan beri astım ve vitamin ilaçlarını veriyorum..tavsiye ettiğiniz vitamin ilacı var mı?

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
çok teşşkürler..sizleri çok yoruyorum..tekrardan çok teşşekür ederim excalibun..yaklaşık bir aydan beri astım ve vitamin ilaçlarını veriyorum..tavsiye ettiğiniz vitamin ilacı var mı?

bız buraya sızlere yardımcı olmak için bu sıteyı açtık ama ben daha fakulteyı bıtırmedım ve kanatlı dersını daha almadığım için tam olarak bilmiyorum sadece hoca derste o şekılde bır hastalıktan bahsetmişti... vitamin konusuna gelınce açıkcası soylesem tam olarak doğru olmaz benım yuzunden muhabbet kuşunuzun  ölmesini istemem ama pazartesi okul başlayacak eğer sabrederseniz o gun hocaya sorarım ve gereklı bılgılerı buraya yazarım şu anda bu şekılde yardımcı olabilirim internetten baktım ama tam olarak birşey bulamadım... kusura bakmayın pazartesiye kadar beklersenız inş bu hastlağı ve tedavısını çözeceğiz...

Çevrimdışı ®BALKESVET®

• Tecrübeli Üye
  • *
    • Teşekkür: 13
anladığım kadarıyla kuşunuzda tortikolis benzeri bir vaka var eğer b1 b6 (nervit..) ile deneme yaparsanız belki cevap alabilirsiniz

inş kusunus sıhhatine kavusur

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
anladığım kadarıyla kuşunuzda tortikolis benzeri bir vaka var eğer b1 b6 (nervit..) ile deneme yaparsanız belki cevap alabilirsiniz

inş kusunus sıhhatine kavusur

oncelıkle balkesvete teşekkür ederim....

anils gerekli araştırmayı yaptım ama oncelıkle şunu belirtmek isterim hastayı görmeden 100 de yuz teşhis i net konulamaz ama sizin anlatmış olduğunuz belirtelere dayanarak yaptığımız teşhis

kannatlılarda görulen B (B1) vitamini eksikliğine bağlı olarak görülen opistotonus durumu hastalık sizin demenıze göre 1 aylıktan fazla olması hastalığın baya ilerlemesi tedavıyı çok zorlaştırıyor ama vermenız gereken ilaçlar arkadaşımında belirttiği gib B vitamini artı antibiyotikle tedavi etmelisiniz...şimdiden geçmiş olsun hastanız inş en kısa zamanda sağlığına kavuşur....

Çevrimdışı anils

• Üye
  • *
çok teşşkürler arkadaşlar..yardımınız için tekrardan çok teşkürler ederim..gerçekten bana büyük bir destek sağladınız..umarım kuşum yakın zamanda eski sağlığına tekrar kavuşur..
ünide okuyanlar için iyi eğitim yılları çalışanlar iiçin ise iyi çalışmalar dilerim..

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
çok teşşkürler arkadaşlar..yardımınız için tekrardan çok teşkürler ederim..gerçekten bana büyük bir destek sağladınız..umarım kuşum yakın zamanda eski sağlığına tekrar kavuşur..
ünide okuyanlar için iyi eğitim yılları çalışanlar iiçin ise iyi çalışmalar dilerim..

biz elimizden geleni yapmaya çalıştık bu bizim görevimiz...bizde size teşekkür ederiz...hastamız ınş en yakın zamanda sağlığına kavuşur esen kalın...

Çevrimdışı nil039

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
benim 4 günlük yavru muhabbetim var.dişi öldü.yavruya bugun gündüz erkek baktı.ama gece bakmaıo.ne yapmam lazım.ACİL!!!

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
bir dişi muhabbet kuşu alarak ayrı kafese koyman gerekıyor

Çevrimdışı hasan

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 2
merhabalar bende veteriner fakültesi 3 sınıf öğrencisiyim ama 2 yıldır veteriner kliniğinde çalışıyorum ist / bahçelievlerde sizin kuşunuzun bir veteriner klinğine götürmenizi ve orda büyük ihtimalle berovit adıverilen b vitamini kopleksli ilacı verecekler bu kuşunuza iyi gelecek ve ötmeside düzelecek  bu ilacıda veteriner kliniğinden başka bir yerde bulamazsınız bunu bir hafta kullanacaksınız  ve suluğuna günde 0.4 cc katacaksınız hergün o sulukdaki suyu değiştireceksiniz .
şimdiden geçmiş olsun iyi günler

Çevrimdışı linda79

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Bilgilerinizi çok yararlı buluyorum.Benim de bir sorunum var.Yardım ederseniz sevinirim.Mubişimin üzerinde çok küçük,ince,uzun,kırmızımtırak bir canlının gezdiğini gördüm.Bu ne olabilir?Ne yapmalıyım?Kafesi ve aksesuarları dezenfekte etmek için çamaşır suyu kullansam olur mu?Şimdiden teşekkürler!!!

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
ince uzun kırmızımtırak tarzda hayvan aklımda gelmedı şu anda ama muhtemelen bit çeşidi veya kan emıcılerdendır kırmızı gozukmesıde yenı kan emdığındende olabılır işin aslı tam olarak bılemıyecem resmını gormeden bırşey soylıyemem..

çamaşır suyu kullansanız olur ama hemen mubişi ona koyamazsınız bı de sadece o anda dezenfekte etmışolursunuz bence dış parazitlere etkılı ilaç almanız uygun olur...aksesuar ve kafesı de belırlı aralıklarla zaten temızlemenız gerekıyor...