GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Sultan Papağanımın Bileği Şişti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sofistik

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
Merhaba,
Öncelikle kanatlı hayvan besleyen arkadaşlara anlatmak istediğim bir konu var. Benim sultan papağanımın bundan 1,5 yıl önce boyun bölgesinde dönme oldu. Hayvan sürekli takla atıyor hiç birşey yiyemiyordu çok kötü durumdaydı. 2 günde 3 veteriner gezdirdim ama kanatlı hayvanlardan pek anlamadıklarını ve kuşumunda yaşama ihtimalinin olmadığını söylediler. Bende Avcılar Veterinerlik Fakültesi kliniğine götürdüm. %5 yaşama ihtimali olduğunu Amoklavin şurup, Bemik ampul birde serumla beslememi söylediler. Ayrıca beslenmesine yardımcı olsun diye kendimde vitaminli prebiyotik mama aldım 1 ay kadar enjektörle besledim ve papağanım Fırça düzeldi yalnız uçma yetisini kaybetti. Sağlığı çok iyiydi ama dün geceye kadar, dün ayağında aksama olduğunu farkettim ve kontrol ettiğimde bileğinde şişlik ve morarma gördüm yine bir veterinere götürdüm anlamadı şuan üzerine basamıyor ve uyuyor ilk başta yumurtlama döneminde olduğu için sürekli tünüyordu ondan dolayı şişti diye düşündüm ama daha farklı daha ciddi bir durumla karşı karşıyayım tümör olma ihtimali varmıdır yoksa incitmişmidir bu konuda tecrübesi olan yada yardımcı olabilecek biri varmı?  :(

Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=6d938bb283e4ec3c8179e9792e475ad0&topic=4004.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhabalar,
anlatmış olduğunuz hastalıkla ayağın bir ilgisi yok..
ayağını muayene etmeden net birşey diyememekle berbaber incitmeye,enfeksiyona,dolaşım bozukluğuna vs birçok neden olabilir ama tümör ihtimalini pek vermiyorum..eğer ki şişliğin fotoğrafını çekip buraya koyarsanız daha faydalı olabilirim..bir de şişkinliğe dokunduğunuzda ne hissettiğinizi de yazın...geçmiş olsun..
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Sofistik

• Üye
  • *

son hali bu apseleşmeye başladı o bölge, mantarmı acaba bilemedim ki dokunduğumda herhangi bi sertlik veya şişlik yok doku gayet yumuşak
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 08:21:11 Gönderen: eXcaLibuN »

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
yumuşaksa ödem,amfizem veya hematom olabilir biyopsi yapmadan net birşey diyemem..muhtemel bir darp, sıkışma sonucu oluşmuştur.eczaneden hydoroid veya kafur merhem alınıp kullanılabilir patlatmak en güzeli. geçmiş olsun..
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı Sofistik

• Üye
  • *
tekrar merhaba bugün istanbul üniversitesi veterinerlik fak. götürdüm diğer bilektede aynı durum oluştu çünkü profenid surup ile amoklavin verdiler yine 1 hafta sonrada kontrole çağırdılar

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
demek ki apse olduğuna karar vermişler penisilin tedavisine gitmişler..muayene bu gibi durumlarda gerçekten çok önemli nasıl bir olgu ile karşı karşıya kaldığımızı bilmemiz gerekir ki en uygun tedavi yöntemini hastamıza uygulayalım..
geçmiş olsun...

Çevrimdışı Sofistik

• Üye
  • *
yavaş yavaş düzelme başladı Fırça'm artık topallamıyor sizlere de çok teşekkür ederim yardımlarınız için  ;D

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
mutlu sonlar her zaman güzel olur...yardımımız dokunduysa ne mutlu bizlere..tekrardan geçmiş olsun...