GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

muhabbet kuşundan anlayan veteriner var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blocktrade

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
merhaba ben forumunuza yeni üye oldum. sizden bir ricam olacak muhabbet kuşundan gerçekten anlayan sırf bu konular üstünde duran veteriner hekim var mı önemli birkaç sorum olacak?
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=74203bc3e46a3d312f8040b4aaaed30a&topic=3101.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
şahsen ben sizin istediğiniz gibi ilgilenmıyorum ama sorunuzu sorun bılıyorsak cevaplarız
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı blocktrade

• Üye
  • *
 benim 1 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var.

öncelikle vitamin vermek zorunda mıyız? vermeden de kuşumuz sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayamaz mı?  bazı üreticiler dışarıdan vitamin takviyesini desteklemiyor. bazı üreticiler ise verilmesi yönünde?

aynı şekilde yeşillikte vermek zorunda mıyız? ishal oluyor hemen korkuyorum birşey olcak diye..
birde ben mineralli kuş kumu alıcam ayrıyeten kalamar kemigi var mineral blok enerji blogu iyotlu birde grit gaga taşı almayı düşünüyorum. kumun içinde mineral var bide mineral blokla enerji blogunun içinde de mineral var  enerji blogunda ayrıyeten kireç taşı tebeşir kalamar kemiği birkaç bişey daha var acaba bunların hepsini birden kafese takmamda bir sorun olur mu kuş için ? grit gaga taşıda olur mu acaba muhabbet için.. normal gaga taşları kartonpiyer alçısından yapılıyormuş zararlıymıs kuş sindiremiyormuş o yüzden almak istemiyorum onları.. teşekkürler saygılar..

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
vitamin vermek zorunda değilsiniz vitamın vermeden kuşunuz çok sağlıklı yaşabılır ama bunun için çok kaliteli yemler veya gıdalar vermelısınız tum vitamınlerı kapsaması lazım kısacası beslenmesı yeterli ise vıtamıne gerek yok ama bunu herkes yapamadığı için vitamın çok seyrekte olsa vermekte yarar vardır...Yeşillik vermek zorunda değilsiniz ama verırsenız iyi olur ishal yapmasının nedenı çok fazla yemesı verdığınızın yarısını verın ishal olmayacaktır...taş ve kum alabılırsınız muhabbet kuşları için bunları onerıyoruz ama illa gerek mı değil.... ama gaga taşının faydasını gorursunuz ..
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı blocktrade

• Üye
  • *
vitamin konusunda tabiki her türlü vitamin ihtiyacını gideremiyoruz hocam vitamin konusunda avi vit mi yoksa süpervit forte mi kullanmalıyım? dışardan kimyasal kullanmak istemiyordum aslında ama.. kuşa ağır gelme ihtimali var mıdır? haftada bir kere suyuna katsam yeterli midir yada 2 haftada bir? yeşillikte fazla vermiyorum aslında en fazla 10 kere gagalıyor alıyorum genelde zaten elimden gelip yiyor ama hemen sulu işiyor bende haliyle bişi olcak diye korkuyorum. şöyle bişi yapsam sindirim sistemini bagırsaklarını bozar mı kısacası sağlıgında bir problem çıkarır mı? patates haşlaması ishale iyi geliyor. önce yeşillik verip arkasından da patates haşlaması versem her zaman bir sorun oluştutur mu? bazen çekirdek fındık badem falan yiyor bunlarda aynı şekilde sağlıgına zarar verir mi? aynı   şekilde mineral fazlalıgı olabilir mi kuşta  normal şartlarda gerekmedikçe kuş tırtıklamıyor zaten bu taşları ama? gaga taşıda gritten oluşuyor ama bunuda göz önünde bulundurur musunuz? gagasına zarar verme olanağı var mıdır? ek olarakta benim bilmediğim bilmem gereken birşeyler varsa anlatırsanız sevinirim hocam.. teşekkürler saygılar..

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
her iki vtaminde olur nasıl kullanacağınızı aldığınız veteriner kliniğinden size tarif ederler...anladığım kadarıyla kuşunuz yeşile çok duyarlı olduğunu hissediyorum yeşil vermeyin...patates haşlaması gibi şeylere gerek yok...fındık fılan zarar vermez...gaga taşı gagasını zarar vermez zaten herhangi bır acı hissetse hayvan gagalamaz ;)

Çevrimdışı blocktrade

• Üye
  • *
avi-vit fazla iyi değil diye duydum.. kullanımını biliyorum sadece fazla sık vermemek için kuşun dogasını bozmak istemiyorum.. yanlış mı dusunuyorum sizce? normalde gaga taşını kireçten yapıyorlar bu grit gaga taşı iri taneli taşlardan oluşuyor o yuzden sordum..  yeşillikte vermiyorum o zaman havuç falan versem yeterlidir.. sizce hayvana dışarıdan kimyasal vermek zararlı mı? doğru birşey mi yaparız vitamin takviyesi yapmakla? saygılar.