GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartonkutu

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
1 yaşında gonzalesim var.3 gündür popodan sızıntı şeklinde kan geliyor dışkıda bir problem yok katı ve normal sanırım kan idrardan geliyor.İştahı normal keyfi iyi hareketli..Biraz araştırdım idrardan gelen kan böbrek ve boşaltım sisteminde enfeksiyon anlamındaymış.Sağ bacağın üst tarafında da tüyler hafif azalmış.Acaba ne yapsak bir veteriner gördü ama hamster dan anlamadığını söyledi yardım lütfen... :'(
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=979e5f84f9768b71e6ac90d957069672&topic=2217.0

Çevrimdışı emirhan

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 10
Mesajınızı biraz geç okuyorum bunun için kusura bakmayın. Benimde iki hamster'ım var bu yüzden baya ilgiliyim hamsterlarla. Hamsterlarda korkulan hastalıkların ve en çok görülen hastalıkların başında  kronik böbrek hastalıkları geliyor. Zaten ortalama 4 yıl olan ömürlerinde bu hastalıklar genellikle 1-2 yaş civarında belirtiler göstermeye başlıyor. Sanırım sizin gonzales'inizde de bu tür bir sorun mevcut. Dışkı da problem olmadığını söylemişsiniz, bu da böbrek rahatsızlığı olabileceği yönündeki şüpheleri destekliyor. Bunun için tedavi olarak düşük protein içerikli besinler vermeniz gerekmektedir. eğer durumu hakkında buraya birşeyler yazarsanız size daha çok yardımcı olabilirim.
Beşeri hekimlik insan için, Veteriner hekimlik insanlık içindir....

Çevrimdışı kartonkutu

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Teşekkür ederim düşük proteinli derken neler olabilir?kuru olarak hamster yemi .haftada bir yeşillik ,az miktar yumurta veriyorum.İştahı iyi...herhangi bir ilaç tedavisi gerekmiyormu bu durumlarda?

Çevrimdışı emirhan

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 10
Yumurtayı vermeyi kesin. kuru yemi azaltıp, yeşilliğin miktarını artırın. Hala şikayetiniz devam ediyor mu? şu aralar nasıl durumu?
Beşeri hekimlik insan için, Veteriner hekimlik insanlık içindir....