GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Süt fiyatları üzerinde oynanan oyunlara son verilmeli!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tokvet35

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 4
arkadaşlar bi başka tartışma konusu da düşmüş olan ve hala hiç bir kıpırdama görünmeyen süt fiyatlarıdır şüphesiz... süt alıcıları,sütün depolanmasının ve stoklanmasının mümkün olmadıklarını bildikleri için süt fiyatlarının belirlenmesinde tek taraflı hareket ediyorlar. 2007 yılında 0.660 tl olan süt fiyatları 2009 yılında 0.515 tl ye düştü.. yem fiyatlarının ve hayvancılığa girdi fiyatlarının % 40 kadar artmasına rağmen süt fiyatları daha da düşüyor... süt işletmeleri buna ne kadar dayanır.. bu hayvancılığın sonu nereye gidiyor.. bu işleri kimler yapacak bütün bunlar cevapsız sorular..
 En tarım ve hayvancılığ çok şuna kızıyorumın en fazla yapılması gereken bi ülkede nasıl bir politikadır ki bu... bu hükümetin tarım ve hayvancılık politikası bu olursa bütün üreticiler hep böle perişan olmaya devam edecek... artık bu süt fiyatları üzerindeki oyunlara bi son verilmeli.. çünkü ne üreticilerin ne de bizim dayanacak halimiz kalmadı...
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=9f947229ad417112873e887298c9fcb6&topic=2053.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
çok haklısın arkadaşım maliye bakanın oğlu tonlarca kendı cebıne para gırsın dıye sut tozu getırırse buyuk şirketlerde ondan alırsa benım çiftçimin sütüne ıhtıyaç mı kalır...zaten çiftimize yeterli duzeyde kazanç verılmedığı için sureklı buyuk şehirlere göç var hayvancılık tarım yok olma duzeyıne gıdıyor...Gazi mustafa kemal atatürk ün hiç bir ilkesinde gitmeyen bır hukumet goruyroum...Atatürk milletin efendısı olarak çifçiyi göstermiştir...sen milletin efendisini aç bırakırsan o ülkenın sonunu sen düşün artık...tarım ve hayvancılık bıttıkçe bız veterıner hekimlerde hiçbir hizmette bulunamayacağız...unıversite mezunlarından açıkta kalan meslekler arasına hukumetımız sayesınde bır yenısı daha eklenecek ne mutlu onlara sayıyı artırarak rekorlar kıtabına ımzalarını atacaklar...bir ülkede herşey bıtebılır ama tarım ve hayvancılık bıtemez biterse o ülke bıter...2 yıl geçiyor sut artacağına en azından sabıt kalacağına ha bıre düşmüş ben artık soyleyecek kelıme bulamıyorum...bı de tarım bakanımızla ovunuyoruz ama oda hiçbirşey yapmıyor amaçlarını açıklasalarda bizde onlara hak versek teşke ...
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı boomerang

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • BooMeRaNg
şimdi tekrar ufak da olsa artış oldu,umarım hak edilen fiyata yükselir...

Çevrimdışı onur_vet

• Üye
  • *
iyi aksamlar.. ben izmir bolgesinde ikamet ediyorum ve süt fiyatları 750 liralarda et 30lira hayvanların alımı satımı ateş pahası elinde hayvanı olan üretici altın cağını yasıyor suanda .. sağılı bi inek dün gözümün önünde 3 el dolastı ve en son 7500tl ye satıldı. ancak bu durumun pek uzun sureceğini sanmıyorum, ancak elinde sığırı olan uretici suan altın cağını yasıyor

Çevrimdışı boomerang

• Üye
  • *
  • BooMeRaNg