GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Jako Papağanımdaki Burun Akıntısı. Yardım Lütfen.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tamamkabul

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 1
Saygıdeğer veteriner hekimler. Yapacağınız yardım ya da yorumlar belkide çok hasta olan sevgili jakomun hayatını kurtaracaktır.

2 aydan fazladır jakomun burun deliğinin tekinden akıntı geliyor. İlk başta NeoTerramyci kullanmam söylediler fakat bir etkisini görmedim. Aradan geçen 2 aydan sonra diğer burun deliğinden de akıntı gelmeye başladı ve şuan 2 burun deliği de kapalı. Nefes alırken zorlanıyor ve ses çıkartıyor. NeoTerramycin isimli ilaçtan sonra Enrokur isimli ilacı da kullandım. Bu da fayda etmedi.

En son farklı bir veteriner hekime gittim. Bu kadar antibiyotiğin yeterli olduğunu artık kesilmesi gerektiğini söyledi ve papağanın vucut direnci yerine gelsin diye Vitamin verdi. 1 hafta kadar bunu kullandım fakat bu süre zarfında akıntı halen devam etti.

3-4 gün önce tüneğinde uzun bir solucan gördüm. Aşağıdaki dışkısında ise geri kalan devamını gördüm. Hemen bu atıkları alarak veterinere götürdüm ve parazit olduğunu bunca zamandır verdiğim antibiyotiklerin muhtemelen bu parazit yüzünden etki etmediğini söyledi. Parazit ilacını suyuna kattım ve ertesi gün NeoTerramycine tekrar devam etme kararı verdi. Bunca eziyete dayanan jako papağanım halen akıntısı devam ediyor. Elimden geldiğince burun deliklerini açmaya çalışıyorum ama burun kanal içi dolu olduğundan her ne kadar da açsam bir faydası yok gibi. Sizlerin yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Ayrıca video yükledim

https://youtu.be/onCG1ERv0_E

Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=adabb1c3662ac4fad36f5ebb0f648545&topic=5741.0
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 15:04:18 Gönderen: tamamkabul »

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
öncelikle çok geçmiş olsun
solucan tedavisi hemen cevap vermeyebilir ne kullandığınızı ne kadar kullandığınızı da yazarmısınız.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı tamamkabul

• Üye
  • *
Alıntı yapılan:  link=topic=5741.msg15219#msg15219 date=
öncelikle çok geçmiş olsun
solucan tedavisi hemen cevap vermeyebilir ne kullandığınızı ne kadar kullandığınızı da yazarmısınız.

Hocam teşekkürler.
Veteriner hekim tarafından bir enjektöre 4 mg olarak çekti ve 100 gr suya karışıtırıp 1 gün içmesini bekle dedi. Birkaç sefer içtiğini gördüm.
24 saat sonunda NeoTerramycine devam et dedi. Bugün suyunu değiştim.

Ayrıca fotoğraflarda gördüğünüz gibi solucan kurumuş (tünek üstünde olan). Dışkısında ise geri kalanı çıkartmış.
Veteriner 14 gün sonrası için 4 mg daha verdi. 12 gün sonra yine suyuna ekleyeceğim. Yumurtaları filan kalmışsa bu ikincisi tamamen bitirir dedi.  Verdiği ilacın adını bilmiyorum. Sadece enjektörde.

Griple ilgili düşünceniz nedir ? Asıl önemli olan bu

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
hekim arkadaşımızın dediği doğrultuda devam edin düzelecektir ama paraziter enfeksiyonlarda iyileşme süreci biraz daha zaman alıyor onun için en azında 3 gün beklemek gerekir.
geçmiş olsun.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı tamamkabul

• Üye
  • *
Alıntı yapılan:  link=topic=5741.msg15221#msg15221 date=
hekim arkadaşımızın dediği doğrultuda devam edin düzelecektir ama paraziter enfeksiyonlarda iyileşme süreci biraz daha zaman alıyor onun için en azında 3 gün beklemek gerekir.
geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.
Sabırsızlıkla bu süre boyunca elimden geleni yapacağım.

Çevrimdışı tamamkabul

• Üye
  • *
Alıntı yapılan:  link=topic=5741.msg15221#msg15221 date=
geçmiş olsun.

Hocam merhaba.
Akıntı halen devam etmekte. En son 1 hafta önce veteriner hekim ayağından iğne yaptı  ve aynı ilacı suyuna 10 gün boyunca katmam gerektiğini söyledi. İlacın adı Ekoflox %10. İçeriğinde sadece deri altı ve damardan verilir diyor. Suyuna katılarak sonuca varma konusunda sizin düşüncenizi merak ediyorum. 0.4 enjektör oranıyla suyuna katıyorum.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
merhaba
suyuna katmada sıkıntı yok kullanılıyor bu konuda endişelenmeyin hemde çok iyi sonuçlar da alıyoruz geçmiş olsun