GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemKilic

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: 1. Sınıf
  • Üniversite: Diğer
Merhaba arkadaşlar, biraz olağan dışı bir şey danışacağım lütfen bilgilendirin beni, sürekli duyuyoruz bu tavuklarda besleyici ilaçlar, daha büyük cüsseli olmaları için kullanılan hormon ilaçlarının zararlı olma sebebi, beslendiğimiz ve bize olacak zararları için. Peki sormak istediğim şey şu, bu hormon takviyeleri, geliştiriciler nelerdir ve bunları başka bir kanatlı üzerinde kullanabilir miyiz ? özet geçiyorum hızlıca ; Papağanımın daha iri, büyük olmasını istiyorum. Pet shop yeminden ziyade beslenmesine bebekliğinden beri çok dikkat ediyorum. Kullanmadığım vitamin ilacı kalmadı sebze meyve sürekli veriyorum çok sağlıklı ve gerçekten iri bir kuş. Dahada irileşmesini istiyorum, nasıl bir yol izlemeliyim ? Tavuklarda kullanılan ilaçlarla geliştirebilir miyim ve o ilaçlar nelerdir ? Teşekkürler.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=adabb1c3662ac4fad36f5ebb0f648545&topic=5750.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhaba
tavuklarda kullanılan benim bildiğim öyle hormonlar yok 42 günde kesime giden broyler ırkı tavuklardan bahsediyorsanız onların zaten ırk özelliğidir. Tavuk sektöründe fenni yem kullanılıyor ve klima ile yaz kış aynı sıcaklıkta yaşıyorlar daha çok sebepleri var ama bu iki başlıca nedenlerden ötürü verimleri yüksek neyse sorunuza gelecek olursak dediğiniz durum olmaz.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com