GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

13 yaşındaki köpeğimin şiş ayak problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı poyrazbey

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
Arkadaşlar benim 13 yaşında collie kırması bir köpeğim var.

Problemi şöyle özetleyeyim.
15-20 gün kadar önce nefes alıp vermesinde bir problem gördüm.Sanki daha zor,böyle hırıltılı nefes alıyordu.Bunu gördükten birkaç gün sonra sağ arka ayağında tuhaf bir şişme oldu.Ayak kocaman oldu diyebilirim.2-3 gün sonra da bu sefer sağ ön ayağında aynı durum oldu ve doğal olarak yürümesi bile çok zorlaştı.30-40 cm yükseklğinde bir yere bile zor çıkıyor.İştah iyi değil şu an ve nefes problemi devam ediyor.Yüzü oldukça canlı duruyor.Yattığı yerde ya da arada ayağa kalktığında bir acı duyduğunu zannetmiyorum.(bahçeli evde yaşıyorum)

Diyeceksiniz ki hemen veteriner.Haklısınız tabi ama öyle ebir köpek ki bizim ailemizden,akrabalarımız haricinde yabancı birisini görsün delirir.Benim köpeğim arabaya bile binmez.

Tecrübesi,teknik bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

İyi çalışmalar
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=b517aa2ace6ea9330ddc2e94e332c02d&topic=2842.0

Çevrimdışı kayzer20

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 3
köpeğinizde ateş var mı? şişliklerin kıvamı yumuşak veya sert mi? buj iki soruya yanıtladıktan sonra inş. size yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı poyrazbey

• Üye
  • *
Ateşi yok.Bir tane ayağın şişi az indi ancak diğerleinde hala daha gözle görülür şişlik var.
Yalnız nefes alırken ki zorlanması ve halsizliği devam ediyor

Çevrimdışı kayzer20

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 3
Anlattığınız tabloya bakarak alt sol. yolu enfeksiyonu köpeğin ayaklarında sıkıntıya neden olmuştur.
linkomisin+spektinomisin  içeren enj. bir ilaç(mıcospectone+linkomin)+ketoprofen(ainil) içeren bi ilaç
kullanın köp eklem lerinde iyi çalışır.

Çevrimdışı poyrazbey

• Üye
  • *
Dün biraz sanki ayaklanır gibi olmuştu olduğu yerde ama bugün artık tamamen arka ayaklar iptal:(

napıcaz bilemiyorum :'(

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
kayzer20 nın dediği ilaçları alıp kullanmaya başladınız mı?
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com