GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sütlaç

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Hitit
Öncelikle herkese merhaba.

36 günlük bir golden köpeğim var, ufak bi soğuk algınlığı geçirmişti götürdüm 2 tane aşı vurup öyle para aldılarki inanamadım ve karma aşısını yaptırmak zorundayım şimdide ancak Malatya'daki veteriner klinikleri hayvanlara öylesine para gözüyle bakıyorlarki adeta aşının 50 misli para istiyorlar gerçekten burada olsaydınız bilirdiniz ne demek istediğimi. Ve oğluma bu karma aşısını yapmaya ben karar verdim. Aşısını eczaneden aldım , aşı yapmayı biliyorum ama bu küçük şeye yaparken nelere dikkat etmeliyim ve aşı öncesi ve sonrası püf noktaları var mı tam olarak neresine vurmalıyım arkadaşlar tek çözümüm bu en iyi mamasını aldım tasmasını aldım herşeyi hazır ama bizim gibilerin hayvan sevgilerini para olarak görenlere yaptıracağıma kendim yapmak istiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.   :)
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=c6f336f3307d2cb848e1adea94d98bec&topic=5527.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
merhabalar
deri altı vurun steril bir enjektörle vurmalısınız.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Sütlaç

• Üye
  • *
Hocam cevabınız için teşekkürler bir sorum daha olacak , bu karma aşı tüm aşıların bir aşıda birleşmiş hali mi yoksa ayrı ayrı aşılardan oluşan bir aşı mı? ayrıca bazı yerlerde okudum 2 aylıktan sonra aşılar başlıyormuş şuan 36 günlük. Bu aşıyı kalçasına beline karnına yani neresine yapmam gerek tam olarak?  Aklımdaki bu soru işaretlerini cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden tekrar teşekkür ederim  :)
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2014, 16:21:45 Gönderen: Sütlaç »

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
karma aşısıda aşısına göre değişiklik gösterse de 3-4 hastalıktan korunmak iç.in yapılır. 36 günlük köpeğe aşı yapılmaz sizin de dediğiniz gibi iki aylık olması gerekiyor sırtının üstünden deriyi kaldırarak yapabilirsiniz.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Sütlaç

• Üye
  • *