GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YUCEL

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • Sınıf: 1. Sınıf
  • Üniversite: Diğer
15 aylık 300 kg canlı ağırlıktaki danamın arka ayagında bilek seviyesinden başlayıp budu na kadar varan şişlik meydana geldi.2 günde bu sevilere geldi birden şişlik artı.çivi vs. bilek yerinden batıp çıkmış olabilir,az bir yırtık deliğivar. ve o yerdende.az bir iltihap akımaya başladı.ne ilaçları kullanabilirim.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=ce29082b4df336c539bdd8b9b9ae46c3&topic=5353.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
kara merhem artı penisilin kullanmalısınız. cevap alamazsanız cerrahi müdahele şart. geçmiş olsun.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı YUCEL

• Üye
  • *
Alıntı yapılan:  link=topic=5353.msg11070#msg11070 date=
kara merhem artı penisilin kullanmalısınız. cevap alamazsanız cerrahi müdahele şart. geçmiş olsun.
  penisilin olarak redipen kulanabilirmiyim ve penisilin kaç gün kulanılmalı

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
redipen gayet iyi bir seçim olur 15 gr 4-5 gün kullanın. kara merhemi ihmal etmeyin. geçmiş olsun.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı YUCEL

• Üye
  • *
dün redipen almak ilçeye giitim.oradaki veteriner arkadaşta ne için dedi ve durumu aktardım. bazen penisilin yeterli olmayabiliyor bununla birlikte tilosin etken maddeli birde antibiyotik önerdi.( ilaç satmak içinde olabilir) ikisinide aldım.birini sabah birini akşam 25 şer gr 4gün  kullanırsın dedi. uygulamaya başladım. sabah baktığımda şişlik bayağı inmişti. bakalım sonuç ne olacak.paylaşırım. ayrıca ilaçlar bittiğinde yani dört gün sonunda şişlik tamamen iner mi yoksa zaman alır mı, alırsa kaç gün sürebilir.evimde de rosin( tilmikosin) vardı.tilosin yerine kullanabilirmiydim  sormak aklıma gelmemişti.rosin iltihaplanmada nasıl bir sonuç gösterir.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
bence penisilin yeterliydi hekim arkadaşım burada ne düşündü onu bilemiyorum. tilosin grubunu ilk defa apse olgularında bu denli kullanıldığını duydum. bu konuda pek yorum yapamıyacağım ama dediğim gibi penisilin+kara merhem den iyi sonuçlar alıyoruz.

Çevrimdışı YUCEL

• Üye
  • *
ilaçları tamamen kulandım ve bitti. şuan itibariyle şişlik sadece bilek kısmında biraz daha var.akıntı yok denecek kadar az.acaba bu kalan şişlik ne kadar sürede iner ve tamamen geçer.herşey için teşekkürler.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
öncelikle geçmiş olsun bazı durumlarda kalıntı kalabiliyor. apse oluşumu yoksa zamanla geçer ama iltihap şişlik diye bahsettiğiniz iltahap kalıntısı ise ilaçlara devam etmek gerekir. aksi durumunda aynı yaptıklarınızla tekrar uğraşmak zorunda kalırsınız uğraşmakta sorun değil ama hayvanın verim kaybına sebep vermiş olursunuz.

Çevrimdışı baytar11

• Aktif Üye
  • *
    • Teşekkür: 17
  • Vet. Hek. Ahmet Okan COŞ
Spirovet kullanın bir şey kalmaz... tilosin ve penisilin iyi bir kombinasyon. ayrıca rosin ile panox 300mg kombine edilirse solunum, ayak ve memede çok iyi netice verir ancak süt 25 gün kadar çöpe. saygılar...
by@tar