GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Yavru Rottweiler Kansızlık ve Enfeksiyon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revolle

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Oğlumun adı sezar.. 56 günlük..

Önceki akşamdan itibaren iştahsızlık başladı. Ertesi gün öğlene kadar bekledik. İştahsızlıkla beraber halsizlikde ortaya çıktı. Hemen veterinerimize götürdük ve kan tahlili yapıldı. Tahlil sonucunda kansızlık ve enfeksiyon çıktı. Serum ve antibiyotik tedavisine başladık. Veterinerden çıktıktan sonraki 4-5 saat hiçbirşekilde yemek yemedi. sadece çok az su içip idrarını yaptı. İdarıda hafif pembemsi renkle olmakla birlikte 2. idrar yapışından sonra normale döndü. Veterinere telefonla ulaştım durumu anlattım. Enfeksiyon idrar yollarına sıçramışsa, antibiyotiğin etkisiyle o şekilde dışarı atıyor korkulacak birşey yok dedi. Serum verildiği gün anca gece kendine geldi yemek yemeye başladı ve biraz oynadık. Bu sabah itibariyle çok neşeliydi çok hareketliydi evden çıkamadım bir türlü paçamı bırakmadı :) Bu gün tekrar serum verilecek ve antibiyotik yapılacak. Ancak dün gerçekten çok korktum eğer bu sabah o kadar hareketli görmeseydim çok karamsar bir şekilde "ne olacak" diye bekleyecektim. Bilgisi deneyimi olan arkadaşlar bu konuda yaşadıklarını bildiklerini paylaşırlarsa ( umarım olumludur ) öğrenmek isterim. Herkese şimdiden vereceği cevaplar için teşekkürler.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=d4255c39edd95d8f205460b7c5a16553&topic=5534.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
öncelikle geçmiş olsun. veteriner hekim arkadaşımız gerekli olan müdaheleyi yapmış ;)
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com