GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Demodicosis (Demodeks Uyuzu)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
muhtemelen alerjik reaksiyon oluşmuştur en t-yakın veteriner kliniğine
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=de67b99699a4713cdcd166be34870bad&topic=1895.msg7467
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı ALİ EDİZ

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
valla veterineri epey aradım ulaşamayınca burdan yardım almaya çalıştım .daha sonra veternerim bana döndü durumu izah ettim korkulacak bişey olmadığını neguvonun böyle bir yan etkisi olduğunu söyedi ve bir iki saate geçer normale döner dedi ve 2 saat sonra düzelme durumda kötüye gitme olmazsa antidotu olduğunu ve korkmamamı söyedi ve dediği gibi  ayıldı doymak bilmeyen bir iştah artışı oldu köpekte:)

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
tekrardan geçmiş olsun...yüreğiniz ağzınıza gelmiştir :)
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı ALİ EDİZ

• Üye
  • *

Çevrimdışı ALİ EDİZ

• Üye
  • *
tekrar selam köpeğin demodex tedavisi klinik olarak bitti dendi ve 1 ay sonra 1 ivomek vur sonra her yıl bir defa ivomek vurulması ve köpeğe 3 ayda bir ilaçlı banyo yaptırmam söylenmişti fakat köpek 1 ay dolmadan çok kötü bir hal aldı ilk tedaviye başladığımız zamanki halinden kötü bir durum aldı artık bıkkınlık getirdi tüm inancım isteğim direncim gitti sanki uyuz ben oldum.başka bir vet arkadaşa gittik tekrar ivomec+çok etkli bi antibiyotik+devamet+ve kenaz banyosu uygulamamı söledi 4 gün arayla iki doz devamet 5 gün antibiyotik enjeksiyon kas içine 5 güne bir 1,5 mg ivomek hergün kenazla püskürtme yoluyla yıkama yapa bileceğim başka bişey kalmadı artık bıktım sanki hayvanın derisi soyuluyo tam iyleşdi derken ayağını kesti taban yastığını ayağıda iltiaplanma yaptı bu sefrde düzelmezse daha kötüye giderse uyutmak zorunda kalacağım hem ekonomik anlamda hemde pisikolojik anlamda yıprandım.. köpek sahipleri bu hastalık hakkında yaptığım araştırmada bu uyuzun sağlıklı köpek vücudunda bulunduğu ve köpeğin zayıf anında çoğalma yaptığını ve çok inatçı ve dirençli bir hastalık olması sebebiyle köpeklerinize iyi bakın iç ve dış parazit uygulamalarını aksatmayın.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
as. çok geçmiş olsun...tedavilerde aslında bir sıkıntı yok ama muhtemelen köpeğinizin karaciğerinden kaynaklanan nedenlerden dolayı  tam bir düzelme olmuyor..birde deri hastalıkları çok inatçıdır bundan dolayı erken teşhis ve tedavi çok önem arz etmektedir..tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı ALİ EDİZ

• Üye
  • *
saolun fakat geçecek gibi görünmüyor.karaciğere gelincede bu saatten sonrada karaciğeri artık iyice çökmüştür sanırsam hayvan 6 aydır ilaç alıyo.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
saolun fakat geçecek gibi görünmüyor.karaciğere gelincede bu saatten sonrada karaciğeri artık iyice çökmüştür sanırsam hayvan 6 aydır ilaç alıyo.

karaciğer konusunda hemen hemen aynı kanaatteyim..inş hayırlısı olur :(