GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

sizce sıkıntı nerede??...

samet · 4 · 5267

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samet

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
sevgili veteriner fakültesi arkadaşlar size şimdi bir soru sorucam ama harbi cevap vereceksiniz soru fakültenin nersinde neyin değişmesini istersiniz ve b soruya vereceğinizcevaplar mutlaka deerlendirilecektir görüşme üzeree.....
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=e10c3974b85addc8cb91658b91bba0ec&topic=892.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
kardeş valla yyu de bence herşeyin değişmesi laızm yanı nereden başlasam bende bılmıyorum bı istanbul ankara konya ya bakıyorum bı de buraya anlıyacağın baya yol katetmesi lazım
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı izmael

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
  • azimli olun
haklısında iş ki zorda birşeyleri başarmak aslında haklısın okul bzı kötü önleri de var ama bence eğitim iyi diğer ünivlere göre

Çevrimdışı mehmedim

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 1
arkadaşlar o kadar karamsar olmasak nasıl olur :) tamam zor aslında açık olmak gerekli eminim verilen eğitim tıp hekimliği ile neredeyse eşdeğer ama tabi bazı nüansları var bize ağır geleni onlara ağır gelenleri var derslerden ama genel itibariyle aynı derecede bir zorluk var..Şimdi gelelim meseleye kimse bunu dillendirmiyor mu yoksa bana mı öyle geliyor.Bölümümüzü çok ama çok yüksek bir puanla kazanan yoktur herhalde en azından bir tıp hekimliğine gidebilecek bir puan alıpta veteriner hekimliğine gelen ben pek görmedim aslında hiç görmedim.Bunları neden söylüyorum bu konular hassas konular kendi kendimiize böyle şeyleri konuşuruz ama söylemeyiz dışarıda pek.Mesele şu .Bölümümüz gerçekten çok güzel bir bölüm seviyorum açıkçası.Eğerki sevmeden gelen varsa ilk sınıftan dönsün çok geç olmamıştır onun için.Sonrasında görüyoruz daha kan almasını biilmeyen bir veteriner hekimle karşı karşıyasınız daha sahada nasıl bir yöntem uygulacağını bilen hekim sayısı bile az bizim yapmamız gereken bence fakülte sayısı artıyor demek oluyor ki öğrenci sayısıda artacak ve hekimde öyle böyle artacak.İster miyiz öyle ya da böyle diye bitmesini nasıl bitireceğimizi bilmemiz lazım hedef olması lazım.bitirir bitirmez ne yapayım ben diyen olmamamız lazım Geçen yıl bitirenleri biliyorum mesela direk olarak hedefler belli akademisyen olmak isteyeni belli serbest çalışmak isteyeni belli klinik yapmak isteyen belli.Yani mesele şu :İleride mesleği yükseltmek için iyi elemanların bilinçli elemanların gelmesi lazım sadece bir kaç kişiyle olacak iş değil bu.BİLEĞİMİZDE ALTIN BİR BİLEZİK VAR ARKADAŞLAR .MESLEĞİMİZ..BİZ BU ALTIN BİLEZİĞİ BOZDURDUĞUMUZ AN SIFIRIZ DEMEKTİR..(Çok sevdiğim viroloji hocamıza ithafen :)  )