GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı

vet.hek · 71 · 68131

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 3
GENEL BİLGİ:

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı, Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2002 yılında açılan bir programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER:

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca kendi alanlarında örgün öğretim veren programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ:

Programın amacı, hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmektedir.

SUNULAN OLANAKLAR:

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=ebaa3c14ea2ec217322fbf0bc05cec5c&topic=993.0
kaplumbağa başını çıkarıp önünü görmeden ilerlemez..kaplumbağayı küçümseme...

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
paylaşım için teşekkürler...
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Lorin

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Merhaba,

Bu bölümle ilgili bir sorum olacaktı. 2008 Öss'de aldığım puan doğrultusunda bu bölümü yazmayı düşünüyorum. Ama sağlık lisesi mezunu değilim. Bu programı bitirdikten sonra nerelerde çalışma imkanı var ve iş bulma imkanları geniş midir?

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
bu bölümü bitirdikten sonra DGS ile veterinerliğe devam edebilirsiniz ;)

yada eğer hastanelerde çalışan bir yakınınız (daha doğrusu torpiliniz) varsa laboratuvarda çalışma imkanı var.

bazı veteriner klinik ve hastaneleri de bu bölüm mezunlarını işe alıyor.

başarılar :)

Çevrimdışı Lorin

• Üye
  • *
Şimdi açık olmanızı tercih ederim. Yani torpilden kastınız normal insanlara yönelik çalışan labaratuarlardan mı bahsediyorsunuz? Ayrıca alan mezunu olmayan kişiler dersleri nasıl veriyorlar? Hani almadığım görmediğim dersler var. Bunun için nelerden yararlanıyorsunuz?

Çevrimdışı vet.hek

• Acemi Üye
  • *
evet, kastettiğim normal insanlara yönelik olan hastanelerin laboratuvarları ;)
bu bölümde staj şansı olmadığı için bazı arkadaşlar üni.ye dilekçe yazarak staj yapabilmek için kağıt alıp hastanelere başvuruyorlar ama hastaneler AÖF'lileri pek işe almak istemiyorlar.eğer torpil varsa rahatlıkla işe alıyorlar ;)

bu bölümü sadece sağlık mezunları okumuyorlar ki ;D
isteyen herkes say,ea yada söz olsun okuyabilir ;)

birinci sınıfta:
Tıbbi Biyoloji ve Genetik 1-6
Suni Tohumlama 1-5
Hayvan Fizyolojisi 1-5
Genel Mikro Biyoloji ve İmmünoloji 1-8
Hayvancılık Bilgisi 1-7
Temel Bilgi Teknolojileri 1-7
Yabancı Dil İngilizce 1-15
Almanca 1-14
Fransızca 1-6

derslerinden sorumlu olunuyor.başarılı olanlar ikinci sınıfa geçiyorlar..

Çevrimdışı marbling

• Üye
  • *

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
valla puanları tam olarak bılmıyorum ama her sene değişiyor yanı bu sene girmek daha kolay kesin puanları ösym den öğrenebilirsiniz biz tam olarak ne desek yalan olur :)
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

Çevrimdışı Gül

• Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar,
Uludağ üniversitesi Bilgisayar teknolojileri ve programlama öğrencisiyim, Açıköğretim Fakültesi Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı na ikinci üniversite olarak devam etmek ve akabinde dgs ile geçiş yapıp Veterinerlik okumak istiyorum.. sadece tepkinizi merak ediyorum, sizden gelecek tepkiye göre etrafımdakilere bu fikrimi açıklayabilirim.. :D

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
hayat senın bu şekılde başarırsan aramıza hoşgeldin deriz ve gurur duyarız...

Çevrimdışı siyahperi

• Üye
  • *
mrbb ben besicilik okuyorum we ayrıca da bu bölümü acıktn okumak istiyorum ama sınava girmedmm sınava girmedn bizim kayıt olma hakkımız war mı ?? eğer bilgilendirirsenz tşk edermmm

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
benım bıldığım kadarıyla sınava gırmeden gıremezsın...bu tabı tatmın edıcı değil onun için ösym nın sitesinden bu konuyu araştırısan daha ıyı olur...

Çevrimdışı kerem ay

• Üye
  • *
mrb ben yeni adyım ek yerleştirme ile kayıt olsammı onu dşnüyrm şu an kamuda memurum acaba saglık bak yatay geçiş ypblmym ne dersiniz

Çevrimdışı duygumoon

• Acemi Üye
  • *
    • Teşekkür: 6
Aslına bakarsan bu konu hakkında çok fazla bilgim yok. Ama senin için araştırıyım. Veterinerlik güzel bir bölüm bence. Bu bölümden Örgün eğitim Veteriner Fakültelerine dikey geçiş yapabiliyorsun. Dgs ile.
LIGHT OF HEAVEN

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
bu tamamen senin tercihin hayatta senın insan ne istediğini bilmeli eğer gerçekten veterinerlik okumak istiyorsan arkadaşımında dediği gibi dgs ile veterinerlik bölümüne geçebilirsin...