GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

Kedi aşıları üzerine

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Garabet

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Merhaba,
Soracaklarımı önyargıyla algılamanızı istemem. Bu yüzden verdiğiniz ya da vermediğiniz cevaplar çok önemli.

Sokağımızda onlarca kedi var. Kedilere olan ilgim artmaya başladığından beri daha çok vakit geçirmeye başladım. Doğum, hastalık, barınma, beslenme gibi şeylere herkes gibi kafa yordum. Ama çeşitli sebeplerden ötürü atlatamadığım kısımlar var. Bu sebeple kapınızı çalıyorum.

Tıkandığım bölüm aşılamayla ilgili. Özel veterinerlerden başlayayım. Fiyatlar benim kaldıramayacağım yükseklikte. Hele hele onlarca kedinin yaşamına yardımcı olmaya çalışırken kapısının önünden bile geçmek istemem. Lütfen benim bu mecburi düşüncelerimi kötüye yorup okumayı kesmeyin. Ya da kesebilirsiniz kalanlarla devam ederiz. Tamam, ekmek peşindesiniz ama şartlar ortada. Bilgi sizde. Ona ulaşmam lazım. Karşılığında benden istediğiniz şeye sahip değilim. Yönümü belediye veterinerlerine çeviriyorum. İlk duyduğum an "tamam bu iş çözüldü" dedim. Tabi ki gerçek acı. Belediye veteriner klinikleri aşı çeşidi olarak sadece parazit aşısına sahip. Kalanlar o binaya pek uğramıyor. Bütçe mütçe meselesiymiş.

Bilgi sizde dedim ya. Bunu sizlerden öğrenmek istiyorum. Gerekli kedi aşı ilaçlarının ne olduğunu, kullanım miktarlarını, yöntemlerini ve nerelerden temin edebileceğimi paylaşırsanız sevinirim.

Yapmak istediğim şeye ehliyetim pek tabi yok. Görevildiğim tek çıkış yolu burası olmasa yeltenmezdim. Amacım bilimsel bir şekilde bunu öğrenmek ve uygulamak. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=f3bdba695447a5ba636d51d680af4d10&topic=5773.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
Olay aşı olunca temin etme sadece veteriner hekimin çalıştığı ve aşı ruhsatı olan yerler dışında hiçbir şahıs ve kuruma aşı satılamaz yani kanunen yasak. Gerekli aşıları sitemizde kedi aşı takvimi var oradan bakabilirsiniz. Aşıları temin noktasında malesef size yardımcı olamıyoruz.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

Çevrimdışı Garabet

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 0
Olay aşı olunca temin etme sadece veteriner hekimin çalıştığı ve aşı ruhsatı olan yerler dışında hiçbir şahıs ve kuruma aşı satılamaz yani kanunen yasak. Gerekli aşıları sitemizde kedi aşı takvimi var oradan bakabilirsiniz. Aşıları temin noktasında malesef size yardımcı olamıyoruz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Alternatif yol önerebilir misiniz?

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
ilk açıklamaya çalıştığım aşı ilaç gibi değil alternatif yok.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com