GençVeteriner | Veteriner Hekimlik ve Evcil Hayvan Portalı
Veteriner Hekim ve Evcil Hayvan Platformu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muhammed yıldırım

• Üye
  • *
    • Teşekkür: 1
  • Sınıf: 3. Sınıf
  • Üniversite: Kırıkkale
Son 2 haftadır sıgırlarımızda koksidiyoz olusmaya basladı bir 1.5 yasındaki sıgırımızın feci derecede koksidiyoz olmasından sonra su anda 4-5 hayvanda daha hafiften(dıskıladıktan sonra hafifcen kıvamlı kan) kanlı dıskı olusmus nasıl bi tedavi yolu ızlemeliyim,hafif kanlı dışkılayan 8 aylık bi danaya antikoksidiyal ilac içirdim dıskı baslangıta normale döndü 5 gün sonra bugün muhtesem bi geridönus yaptı su nada krımızı isal seklinde dıskılıyor.
Linkback: http://www.gencveteriner.com/index.php?PHPSESSID=f693f0fc35d7c12220acd48726688bdd&topic=5273.0

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
    • Teşekkür: 1600
  • Veteriner Hekimlerin Dünyası
  • Sınıf: Mezun
  • Üniversite: Yüzüncü Yıl
otrizol, teknosül, favetrim veya bunların muadilleri olan haptan alıp bir kutunun tamamını içirin. 15 ml  vetakort vurun. antikoksidiyal ilacıda 3 gün kullanmak süreti ile devam edin geçecektir. geçmiş olsun.
Beşeri hekimlik insan içinse Veteriner Hekimlik insanlık içindir.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'
Bilgi, paylaşıldıkça çoğalır.
Kör bir kurşun kalem dahi, keskin bir hafızadan daha iyidir.

https://vetrehberi.com

• Üye
  • *
Hocam dün aksam favetrin vurdum yarı doz, belirgin bi iyilesme oldu yarı dozuda bu sabah vurdum (prospektüsünde 12 saat arayla yarım doz daha iyi olur yazıyor) baska vakalarda yazdıgınız ilaclarıda deneyeceğim çok tesekkürler.

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
Hocam dün aksam favetrin vurdum yarı doz, belirgin bi iyilesme oldu yarı dozuda bu sabah vurdum (prospektüsünde 12 saat arayla yarım doz daha iyi olur yazıyor) baska vakalarda yazdıgınız ilaclarıda deneyeceğim çok tesekkürler.

benım dediğim gibi yapmıyacaksanız bana neden soruyorsunuz ben size bu şekilde anlatmadım prospektüsünde yazanları biz bilmiyormuyuz? gerçekten çok ilginç.
Denilebilir ki insan hekimliği veteriner' in yanında okyanusa karşı iç deniz gibidir... 'İsmet İnönü - 1943'

• Üye
  • *
Alıntı yapılan:  link=topic=5273.msg10391#msg10391 date=

benım dediğim gibi yapmıyacaksanız bana neden soruyorsunuz ben size bu şekilde anlatmadım prospektüsünde yazanları biz bilmiyormuyuz? gerçekten çok ilginç.
Hocam yazdıklarımdan bunları cıkarmanız beni sasırttı dogrusu.Elimdeki ilaclara göre hareket etmek zorunda kaldım diğer vakalarda yazdıgınız ilacları temin edip uygulayacagım kızmayın bu kadar  :)

Çevrimdışı eXcaLibuN

• Administrator
  • Fanatik Üye
  • *
bu gibi durumlarla çok karşılaşıyoruz biraz sert çıkmış olabilirim ama hiçbir kimse doktorun yazdığı reçeteyi sorguluyor mu? ne hikmetse bizleri bazı çiftçilerimiz sorguluyor prospektüsü tüm hekim arkadaşlarımız biliyor. uygulama her zaman doktorun veya veteriner hekimin tavsiye ettiği şekildedir. hekim veya doktor size bir tavsiyede bulunmuyorsa o zaman oradan okuyup orada yazılan şekilde uygulaya bilirsiniz. neyse uzatmaya gerek yok ben kendimin uygun gördüğüm tedaviyi yazdım uygulayıp uygulamamak sizin sorunuz.